Тверезість вибір сильних

Реабілітація залежних

реабілітація залежних

У реабілітації залежних відбувається процес змін, в ході якого люди покращують своє здоров’я і самопочуття, живуть самостійним життям і прагнуть повністю розкрити свій потенціал. Навіть люди з важкими і хронічними розладами, пов’язаними з вживанням психоактивних речовин, можуть з необхідною допомогою долати свою хворобу і відновлювати здоров’я і соціальне функціонування. Це називається ремісією. Одужання – це коли ці позитивні зміни і цінності стають частиною добровільно прийнятого способу життя. Багато одужуючих вважають, що утримання від вживання психоактивних речовин є основною рисою способу життя людини, яка одужує. Проте впоратися з негативними почуттями без вживання психоактивних речовин і вести активний спосіб життя – більш важлива складова їх одужання.

Типи програм реабілітації

Більшість програм реабілітації включають:

Системи догляду, спрямовані на реабілітацію:

Ці програми використовують модель управління системою хронічного догляду при важких розладах, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин. Вони включають в себе довгострокове амбулаторне лікування, житло для видужуючих, а також навчання і спостереження за видужуючими.

Служби підтримки одужання:

Ці програми відносяться до набору громадських послуг, які забезпечують емоційну і практичну підтримку для продовження ремісії. Компоненти включають:

групи взаємодопомоги (наприклад, групи 12 кроків),
наставництво для видужуючих,
житло для видужуючих,
супровід видужуючих (консультації та відстеження ситуацій по телефону),
центри спільнот видужуючих і освіту на основі одужання (в середніх школах і коледжах).

Соціальні та рекреаційні інфраструктури одужання і соціальні мережі:

Ці програми полегшують одужуючим заняття і соціальну взаємодія, не пов’язані з алкоголем або наркотиками (кафе і клуби, спортивні ліги та програми творчого мистецтва).