Тверезість вибір сильних

На шляху до позбавлення від впливу алкоголю і наркотиків

Алкоголізм і наркоманія – це захворювання, які руйнують психіку та функціональні органи людини. Коли пацієнт усвідомив, що йому необхідна допомога фахівців, лікування починається саме з детоксикації. Без цього процесу неможлива подальша терапія, а часом від нього залежить навіть життя хворого.

Знешкодження шлаків та отруйних речовин (токсинів) в організмі називають детоксикацією. Її проводять шляхом застосування біологічних, хімічних і фізичних методів. За станом пацієнта повинні ретельно стежити медичні працівники, тому процедура найчастіше здійснюється в умовах стаціонару.

Для чого потрібна Детоксикація організму?

Причин для очищення організму кілька. Кожна з них істотна, тому даний процес не можна просто пропустити.

В жирових тканинах людини накопичуються яди і токсини, вони будуть нагадувати про себе протягом довгих років після позбавлення від уподобання. Кокаїн, героїн, пейот, екстезі, марихуана, мескалін та інші важкі наркотики глибоко впроваджуються в печінку і нирки, тому вивести їх правильним харчуванням неможливо. Вони активізують повторні відчуття, тому пацієнти ризикують знову повернутися до шкідливої звички.

Процедури також використовується для зведення до мінімуму синдрому скасування. Чистку призначають не тільки при гострих станах. Для полегшення страждань пацієнта вона показана при будь-яких формах захворювання. Штучно допомагаючи організму боротися з токсинами, лікарі ставити собі (мати) за мету – скоротити період так званої ломки.

Для забезпечення нормального функціонування всіх органів людини (печінки, нирок, кишківника і так далі) необхідно допомогти їм позбутися шлаків. Захисні ферменти почнуть вироблятися набагато швидше, якщо своєчасно звільнитися від токсинів. Особливо важливо проводити процедури в реабілітаційному центрі, де у пацієнта буде менше можливості повернутися до пристрасті на самому початку лікування.

Основна мета детоксикації – поліпшити фізичний стан хворого, подолати гостру тягу, яка здається організму життєво необхідною. Надалі важливо працювати з психологічною проблемою. Запорукою успішного лікування є саме комплекс заходів.

Основні фази детоксикації

Цитохроми р 450, які є ферментами печінки, використовують кисень для зміни структури токсичних сполук.

Зв ‘язування отруйних речовин та їх виведення. Без цього етапу неможлива повноцінна Детоксикація. Саме під час цього процесу організм зможе віддалити трансформований продукт з сечею або жовчю.

Детокс

Методи детоксикації організму

Залежно від тяжкості стану лікар призначає схему очищення. Вона завжди індивідуальна. Перед введенням препаратів у пацієнта виконується забір крові, щоб оцінити масштаб інтоксикації. Особливо важливо проводити процедури в реабілітаційному центрі, де у пацієнта буде менше можливості повернутися до пристрасті на самому початку лікування. Однак у деяких випадках домашній режим буде більш доцільний.

Розрізняють два основних способи детоксикації:

  1. натуральний,
  2. штучний.

Людський організм наділений функцією природною детоксикацією. Виведення шкідливих речовин здійснюється через кишечник, кров і потові залози. До натуральних способах очищення також відносять промивання шлунку, прийом послаблюючих і сечогінних препаратів. Ефективно такі способи діють при отруєннях алкоголем. Після цього пацієнтові рекомендують приймати здорову їжу і комплекс вітамінів, більше бувати на свіжому повітрі і підвищити фізичну активність.

Натуральна Детоксикація може тривати від 1 до 3-х тижнів. Організм сам здійснює процес регенерації при початкових стадіях захворювань. При тривалому вживанні алкоголю або прийомі наркотиків клітини печінки вже не здатні виступити в ролі природного фільтра. В таких випадках натуральна Детоксикація організму не дасть великих результатів.

Таким чином, можно зробити висновок про те, що деякі люди дійсно забувають про стан свого організму, що призводить до того варіанту, що він не зможе нормально виконувати всі свої дії та функціі. Потрібно виконувати всі правила, щоб зберегти оптимальний стан свого здоров’я.