Тверезість вибір сильних

Детоксикація від алкоголізму

Detoxification from alcoholism

Детоксикація організму природний процес нашого тіла, нейтралізування токсинів з організму. Детоксикація допоможе прискорити метаболізм і поліпшити загальний стан здоров’я.

Токсини це по суті отходи біологічного походження. Виділяють два основних види токсинів: екзогенного і ендогенного. Іншими словами зовнішнього і внутрішнього походження.

Токсини зовнішнього походження це токсини утворені від важких металів, вірусів, бактерій, грибів, найпростіших, хімічних медичних препаратів і т. д. Токсини внутрішнього походження це продукти життєдіяльності організму, а також розпаду пошкоджених тканин.

Печінка, кишківник, нирки, легені, шкіра, кровоносна і лімфатична системи повинні працювати разом, щоб гарантувати перетворення токсинів в хімічно менш шкідливі компоненти, і виводити їх з організму.

Ступені отруєння алкоголем

Глибина сп’яніння, швидкість його розвитку залежить від кількості випитих спиртних напоїв, та індивідуальних особливостей людини. Виділяють 3 ступені сп’яніння:

 • легка концентрація алкоголю в крові до 2, що відповідає 0,5-1,5 мл чистого етанолу на 1 кг маси тіла людини;
 • середня в крові виявляється 2-3‰ алкоголю, тобто етанолу було прийнято 1,5-2,5 мл на 1 кг маси тіла;
 • важка – виникає при концентрації етанолу в крові 3-5‰ і більше, що відповідає 2,5-4,5 мл алкоголю на 1 кг маси.

Особливості детоксикації в разі алкоголізму

Основні функції в процесах виведення алкоголю з організму грають ферменти печінки.

Токсини згубно впливають практично на всі органи та системи, порушуючи їх нормальне функціонування. Саме тому першим етапом боротьби з алкогольною залежністю є очищення організму хворого від токсичних продуктів.

Після детоксикації у Львові алкоголік може знову почати вживати спиртне. Але без детоксикації подальше лікування буде неефективним, тому що хворий у стані абстиненції не здатний до продуктивної взаємодії ні з наркологами, ні з психотерапевтами та психологами.

Методи детоксикації від алкоголю

1. Скоротіть вживання цукру

Почніть зі зменшення кількості цукру, який ви вживаєте. Це також стосується меду та штучних замінників цукру.

2. Почніть день з води

Випивайте повний стакан води з додаванням соку половини лимона вранці. Лимон сприяє регідрації організму, поліпшенню травлення і виведення токсинів з організму.

3. Більше рухайтеся

Регулярне тренування покращує циркуляцію крові та лімфи. Це стосується і травлення, послабить також напругу, наситить суглоби мастилом і зміцнить ваше тіло. Це абсолютно доведений факт. У людей, які регулярно тренуються, загальна кількість токсинів в організмі набагато менше.

4. Пийте багато чаю

Чай не тільки багатий антиоксидантами, він насичує вас (особливо це стосується трав’яного чаю). А значить, ви будете менше їсти нездорову їжу! Знайте, що кофеїн в чаї абсолютно відрізняється від того, який міститься в каві. Він більш щадний для вашого організму та усуває нервову напругу.

У лікувальному закладі

Практично, саме лікування алкоголізму в стаціонарі єдиний варіант, який варто розглядати в тому випадку, коли людина страждає від алкоголізму. Ніякі амбулаторні режими, що приходять наркологи та народні методи, швидше за все, не допоможуть. Більш того більшості пацієнтів можуть і нашкодити. Деяким коштувати життя.

Стаціонар це державна або приватна наркологічна клініка. У клініці пацієнт проживає постійно, як під час лікування, так і в період реабілітації. Клініки та реабілітаційні центри є закритими медичними установами. Як правило, пацієнтам заборонено залишати територію комплексу, а доступ сторонніх заборонений. Найближчі родичі відвідувати хворого можуть.

Строгий режим необхідний для того, щоб спокуси зовнішнього світу не заважали лікуванню і реабілітації одужуючого алкоголіка.

В домашніх умовах

Алкоголізм можна побороти вдома. Для цього хворий повинен усвідомлювати свою алкозалежність і мати сильне бажання її подолати. Ще одна обов’язкова умова лікування підтримка і віра близьких людей.

Лікарі дають загальні рекомендації для прискорення одужання:

 • сон не менше 8 годин на добу;
 • харчування з великим вмістом вітамінів;
 • пиття від 2 літрів в день;
 • відмова від солоної та гострої їжі;
 • прогулянки на свіжому повітрі;
 • прохолодний душ 2 рази на день;
 • заповнення вільного часу позитивними емоціями: перегляд позитивних фільмів, улюблене хобі, ігри;
 • помірні фізичні навантаження, спорт.

Чим вивести токсини з організму після алкоголю

Призначаються сечогінні засоби, а також препарати, що нормалізують діяльність серцево-судинної системи.

При детоксикації абстинентного стану застосовується широкий спектр препаратів, що купірують тривогу, нормалізують сон і запобігають розвиткові нападів.

У деяких випадках показано застосування антидепресантів, транквілізаторів і ноотропних засобів.

У випадках тяжкого перебігу абстинентного синдрому, в умовах стаціонару може бути проведений плазмаферез з введенням препаратів плазми крові та кровозамінниками.

Позбавлення токсинів. Детоксикація

Перша допомога

 • Покладіть хворого на правий бік. Зігніть його руки в ліктях і покладіть їх під голову
 • Наведіть хворого до тями: піднесіть ватку з нашатирним спиртом
 • Коли хворий прийде до тями, допоможіть йому очистити шлунок
 • Натисканням на корінь язика викличте блювоту
 • Не дайте хворому замерзнути
 • Допоможіть хворому прийняти біле вугілля
 • Дайте хворому рясне пиття
 • Викличте швидку допомогу
 • Якщо отруєння сталося метиловим спиртом або етиленгліколем, то в перші години можна взяти невелику кількість якісного, міцного алкоголю.

Препарати для детоксикації

При лікуванні запоїв і абстинентного синдрому лікар виконує детоксикацію за такими принципами:

 • На першому етапі заповнюється дефіцит води в організмі, для цього вводяться інфузійні розчини розчин глюкози, реополіглюкін та інші;
 • Обов’язково проводиться очищення кишківника від спожитого, але не всмокталася спиртного та інших токсичних речовин. Досягається це шляхом промивання шлунка, приймання адсорбентів.
 • Призначаються унітіол і інші тіолові препарати, що є умовними антидотами алкоголю;
 • Вводяться вітаміни В і С, які беруть участь у важливих для знешкодження токсинів хімічних реакціях;

Чому саме ми?

Ми наркологічний центр Тверезість проводимо комплексне лікування алкоголізму. Завдяки багаторічному досвіду роботи, науковості наших методів, ми вийшли на європейський рівень надання послуг відновлення, реабілітації та терапії алкозалежності. Ми працюємо за авторською запатентованою методикою лікування і реабілітації узалежнень, забезпечуючи стовідсотковий результат одужання алкоголізму для наших клієнтів.

Проводячи лікування алкоголізму, ми забезпечуємо клієнта необхідними для комплексного оздоровлення умовами проживання, турботу і допомогу надають лише компетентні фахівці.

Якщо Ви або Ваші близькі зіткнулися з проблемою алкоголізму не втрачайте час! Зателефонуйте нам прямо зараз, і отримаєте компетентну консультацію від фахівця!