Тверезість вибір сильних

Довгострокові наслідки наркотичної залежності

Наркотична залежність може призвести до численних фізичних та психічних проблем у майбутньому. Наркоманія викликає довгострокові зміни у мозку, що робить відмову від наркотиків майже неможливим. Прикладами проблем із фізичним здоров’ям є рак легень, хвороби серця, ураження печінки та ниркова недостатність. Психічні проблеми, які можуть виникнути, – це депресія чи тривога. Всі ці проблеми зі здоров’ям можна повернути назад за допомогою довгострокового лікування наркозалежності та почати вчитися жити без наркотиків.

Деякі фізичні проблеми зі здоров’ям можуть виникати у певних системах та органах, таких як:

Серцево-судинна система:

– Вживання кокаїну ушкоджує серце при кожному прийомі. Ін’єкційні наркотики можуть призвести до закупорки вен, а через нечисті голки в серцево-судинну систему можуть потрапити інфекції. Внаслідок тривалого зловживання стимуляторами можуть виникнути довгострокові захворювання серця та серцева недостатність.

Дихальна система:

– Такі захворювання, як емфізема, рак легень та хронічний бронхіт, вражають легені, і будь-який наркотик, який курять, може зашкодити легені. Якщо у вас астма, опіоїди можуть посилити її та погіршити дихання.

Ушкодження нирок:

– Ниркова недостатність небезпечна для життя, і багато наркотиків можуть спричинити тривале ушкодження нирок. Пошкодження нирок викликається нестачею води (зневоднення), руйнуванням м’язової тканини та підвищенням температури тіла.

Пошкодження печінки:

– Пошкодження печінки може бути викликане рецептурними опіоїдами та героїном, а змішування цих наркотиків з алкоголем посилює пошкодження. У важких випадках можливе небезпечне життя пошкодження печінки.

Пошкодження шлунково-кишкового тракту:

– Деякі наркотики можуть спричинити пошкодження кишечника та/або шлунка. Симптомами можуть бути кислотний рефлюкс, запори та хронічні болі.

Мозок і залежність працюють як система винагороди: нейромедіатор дофамін винагороджує мозок щоразу, коли вживається наркотик. Дофамін надходить у мозок у великих дозах, що створює непереборне задоволення чи ейфорію. Надмірне стимулювання мозку дофаміном призводить до змін у мозку. Занадто велика кількість дофаміну може змусити ваш мозок виробляти менше дофаміну. Це відбувається тому, що в мозку вже надто багато дофаміну через прийом наркотиків. Внаслідок цього більшість людей, які довго вживають наркотики, почуваються пригніченими або млявими.

Деякі проблеми з психічним здоров’ям можуть виникнути внаслідок тривалого зловживання наркотиками:

Порушення когнітивних функцій:

– Глутамат, нейротрансмітер у системі винагороди, змінюється внаслідок вживання наркотиків. Це ускладнює мислення та концентрацію уваги, оскільки після зміни глутамату змінюється спосіб мислення.

Зміни у пам’яті:

– Наркоманія змінює пам’ять та навчання людини, змушуючи її шукати та вживати наркотики. Сигнали в навколишньому середовищі людини служать стимулами, викликаючи в нього бажання і потребу в наркотику на несвідомій основі.

Зміни у мозкових зв’язках:

– Вживання наркотиків впливає не лише на систему винагороди мозку. Наркоманія впливає і інші шляхи, викликаючи фізичні зміни у зв’язках між нейронами, чи клітинами мозку, з часом. У одних місцях утворюється більше зв’язків, а інших вони слабшають.

Клітини мозку вмирають:

– Багато наркотиків токсичні і можуть спричинити загибель клітин мозку. Ці клітини ніколи не зможуть жити знову, і збитки незворотні.