Тверезість вибір сильних

Інформація про наркоманію, основні міфи

Існує кілька основних причин початку вживання наркотиків. Найчастіше наркотичні засоби приймають через стадного почуття. Особливо це стосується дітей, які перебувають в підлітковому віці. Багато підлітків не бажають відставати від своїх однолітків, які вже пробували наркотики. Тим більше, серед підлітків поширений міф про те, що легкі наркотичні засоби не викликають ніякої залежності.

Ще однією причиною наркоманії є цікавість. Дана причина також стосується підлітків, яким при досягненні певного віку хочеться пробувати все нове. Приводом для вжиття наркотичних засобів може бути бажання піти з реальності, забувши всі наявні проблеми.

Всі перераховані причини виникнення наркотичної залежності пов ‘язані з величезним кількістю міфів, поширених у суспільстві. Одним з найбільш популярних міфів є затвердження наче наркотики не викликають певних звичок. Однак це твердження не є правдою.

Міф No 1. Наркотики і залежність

Численні міфи про наркотики стверджують, що прийом наркотичних засобів “не серйозно” не викличе будь-якої залежності. Так може здатися тільки лише на перших етапах вживання наркотиків. Звичайно, одна він стильний таблетка або композиції на зроблять людину наркозалежним. Однак більша частина людей, хоча б раз які взяли будь-якої наркотик, не зупиняється на цьому. Тому вживання наркотиків “понарошку” є першим кроком до наркозалежності. Тільки одиниці, прийнявши один раз наркотичний засіб, можуть зупинитись на цьому. Варто додати, що такий наркотик, як кокаїн, викликає залежність з першої дози.

Міф No 2. Наркотики зближують людей

Багато хто наркомани, пояснюючи свою залежність, посилаються на бажання розслабитися і зблизитися з оточуючими. Але по факту, стан наркотичного сп ‘яніння суттєво звужує коло інтересів наркозалежного. Таким чином, наркоманів об ‘єднує тільки лише обопільне бажання наркотиків. Ні про яке духовному єдності не може бути й мови. У наркозалежних зазвичай немає друзів, є тільки знайомі.

Міф No 3. Марихуана – це “легкий наркотик”

Більшість підлітків починає балуватися наркотиками саме з марихуани. Цей факт обумовлений твердженням, що марихуана є “легким наркотиком”, які не мають значного впливу на організм і психіку людей. Але численні дослідження показали, що навіть невелика доза травки може викликати вкрай неприємні психічні захворювання – психоз і шизофренію. Подібних захворювань особливо схильні до підлітки за неустояної психікою.

Також існує міф про те, ніби марихуана не так шкідлива, як тютюн або сигарети. Деякі вважають, що регулярне pokurivaniye травки не зашкодить здоров ‘ю. Але цей твердження є самообманом. Марихуана часто є причиною неадекватної поведінки і підтримки подальшого інтересу вже до більш серйозних наркотикам.

Міф No 4. Боротьба з наркотиками сприяє зниженню попиту на них

У суспільстві вже давно вкоренилася думка про те, що громадська боротьба з наркотиками знижує попит на наркотичні препарати. В більшості країн наркотичні засоби є нелегальними. Однак подібні дії зазвичай викликають зворотний ефект. Більшість наркозалежних керуються принципом “заборонений плід завжди солодкий”. Цим користуються і наркодилери, які, перебуваючи “у тіні”, реалізовують божевільні обсяги наркотичних засобів. Необхідно визнати, що на даний момент тактика залякування не утримує дітей від вживання наркотиків.

Міф No 5. Наркотики поліпшують самопочуття

Більшість наркозалежних зі стажем стверджують, що регулярний прийом травки, таблеток і інших засобів дозволяє їм почувати себе чудово. Насправді наркоман просто вже не може самостійно позбутися від своєї пагубної звички. Щоб уникнути осуду оточуючих, він “хизується” тим, що наркотики покращують її самопочуття. Але він не може зрозуміти, що абсолютно счастливому осіб немає потреби вживати наркотики.

Міф No 6. Краще бути наркоманом, ніж алкоголіком

Дане твердження теж є вельми спірним. Це дві крайності, яких немає сенсу порівнювати. Алкоголь, як і наркотики, веде до деградації особистості, погіршення стану його організму, нерозуміння з боку родичів, проблемам на роботи і т. Д. Тому краще не бути ні наркоманом, ні алкоголіком.

Міф No 7. Наркотики допомагають забутися

Поширеною причиною виникнення наркозалежності є бажання забути про всі наявні життєвих негараздів. Дійсно, наркотичні засоби сприяють усунення на деякий період почуття неспокою і невпевненості. Вони також сприяють витіснення думок про прийняття складних рішень, проведення важливих вчинків і т. Д. Але наркоманія є тільки лише тимчасовим “рішенням” проблеми. Таким чином свої проблеми вирішують тільки лише слабкі особистості, бажаючі уникнути наслідків самостійних дій. Отже, вживання наркотичних засобів може не тільки відтермінувати рішення проблеми, але й суттєво її погіршити.