Тверезість вибір сильних

Реабілітаційний центр

Drug addiction and alcohol dependence

Будь-яка хімічна залежність (алкогольна, наркотична) – важке прогресивне захворювання, що потребувало негайному лікуванні. Одних детоксикаційних заходів, спрямованих на виведення з крові продуктів розпаду етанолу, заборонених препаратів, буває недостатньо. Детоксикація лише знімає фізичну залежність, але ніяк не позбавляє від психологічної залежності. Щоб назавжди позбутися наркоманії, алкоголізму буде потрібно тривала реабілітація.

Що таке реабілітація

Реабілітація – це цілий комплекс різних заходів виховного, психологічного, медичного характеру, спрямований на відновлення людини, її здатності жити в соціумі.

Особливостями реабілітаційних заходів є:

  • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Дбайливе і коректне ставлення персоналу реабілітаційних центрів до кожного хворому. Саме в таких умовах узалежненої людини простіше відновитися, назавжди забути про згубний пристрасті.
  • Кваліфіковані фахівці, які працюють у спеціалізованих центрах. Отримання допомоги гарантує роботу з пацієнтом досвідчених медичних працівників, психологів, соціальних працівників.
  • Етапність заходів, спрямованих на порятунок людини від психологічної залежності. Поетапно що виконуються реабілітаційні заходи дозволяють уникнути психоемоційного перевантаження пацієнтів, які проходять лікування у центрах реабілітації.
  • Застосування ефективних психотерапевтичних методик, а також методик спрямованих на психокоррекцию. В даний час існує безліч технологій, які обіцяють швидке исцеление. Серйозні реабілітаційні центри використовують тільки ті методики, які пройшли перевірку часом і довели свою ефективність.
  • Робота з родичами. У центрах реабілітації близькі родичі залежного людини активно залучаються в реабілітаційну роботу. Адже завдяки оточенню хворого в подальшому вдається уникнути зривів і повернення до пагубному пристрасті.
  • Підтримка пацієнта реабілітаційного центру в процесі ресоціалізації.

Повний курс реабілітаційної програми дозволяє залежним хворим відновити втрачені зв ‘язки з колегами, родичами, друзями, які були втрачені в процесі вживання алкоголю, наркотиків.

Етапи реабілітації

Реабілітація від хімічних залежностей відрізняється від звичного лікування багатьох захворювань. Це дуже тривалий процес, результат якого в більшій мірі залежить від бажання хворого звільнитися від наркоманії, алкоголізму. Складена висококваліфікованими фахівцями схема лікування, спрямована на досягнення тривалих результатів.

Реабілітація включає в себе такі етапи:

  • Детоксикація. В ході вживання спиртних напоїв, заборонених препаратів, у крові накопичуються продукти розпаду, а в організмі наступають фізіологічні зміни. Це все негативно позначається на роботі багатьох органів і систем людського організму. Метою детоксикаційних заходів є виведення з крові токсинів, стабілізація стану хворого, позбавленні від фізичної залежності. Детоксикація здійснюється з використанням сучасних медикаментозних препаратів вітчизняних, зарубіжних фармакологічних виробників. В процесі заходів хворий знаходиться під пильним наглядом досвідченого медичного персоналу.
  • Мотиваційний етап. На цьому проміжку часу з пацієнтом працюють досвідчені психологи, які мотивують пацієнта на проходження реабілітації. Хворого знайомлять з програмою реабілітаційних заходів, умовами проживання в реабілітаційному центрі. Якщо хворий не має протипоказань для проходження реабілітаційних заходів, погоджується пройти курс, його включають у реабілітаційний процес.
  • Стабілізація отриманих результатів. Після того, як вдалося досягти нормалізації стану, відновилася саморегуляція, були сформовані нові установки на життя без спиртних напоїв, заборонених препаратів, приступають до Стабілізаційному етапу. На цьому відрізку часу вдається змінити світогляд хворого, відновити його моральні цінності, спрямовані на здоровий спосіб життя.
  • Ресоціалізація. Після проходження основного курсу реабілітації, хворий вже має за плечима новий досвід. Соціальні працівники допомагають хворому розробити план життя в соціумі. Він обов ‘язково включає в себе заходи, спрямовані на підтримку мотивації до ведення тверезого способу життя.

Дотримання режиму при реабілітації

Дуже важливим моментом при проходженні реабілітаційних заходів є дотримання режиму. Існують деякі обмеження, які неухильно дотримуються пацієнтами реабілітаційних центрів. Обов ‘язковою умовою успішної реабілітації є відвідування пацієнтами всіх проведених заходів.

На первинному етапі реабілітаційних заходів хворий в обов ‘язковому порядку ізолюється від контактів з людьми, які перебувають за межами реабілітаційного центру. Це має на увазі відсутність відвідувань, наявність мобільного зв ‘язку. На наступних етапах, при дотриманні всіх умов перебування в реабілітаційному центрі, обмеження знімаються. З дозволу лікуючого лікаря або адміністрації реабілітаційного закладу хворому дозволяється залишати стіни центру.

Ефективність реабілітації наркозалежних та алкозалежних залежить від бажання хворого повернутися до нормального життя, залишити в минулому згубний пристрасть. Усвідомлення хворим свою хворобу і про бажання від нее избавиться – найголовніше умова для успішного зцілення від хвороби. Подальше одужання буде залежати, як від правильно складеної програми з реабілітації, так і від твердого бажання пацієнта зцілитися від згубного уподобання.

Усвідомлення проблеми і бажання з нею впоратися – основа одужання. У процесі реабілітаційних заходів дуже важливим моментом є закріплення відмови від вживання алкоголю, наркотиків. В реабілітаційному центрі наркоман або алкоголік вчитися жити по-новому, вибудовувати свої відносини з оточуючими людьми з позиції здорової людини. Він вчиться отримувати задоволення не від спиртних напоїв і заборонених препаратів, а від здорового способу життя.