Тверезість вибір сильних

Принципи лікування наркотичної залежності

 1. Наркотична залежність – це комплексне, але піддається лікуванню захворювання, яке впливає на роботу мозку і поведінку. Зловживання наркотиками змінює структуру і функції мозку, що призводить до змін, що зберігається протягом тривалого часу після припинення вживання наркотиків. Це може пояснити, чому люди, які зловживають наркотиками, схильні до ризику рецидиву навіть після тривалого утримання і незважаючи на потенційно руйнівні наслідки.
  Жоден метод лікування не підходить для всіх. Лікування залежить від типу наркотику і особливостей пацієнтів. Відповідність умов лікування, втручань і послуг конкретним проблемам і потребам людини має вирішальне значення для його кінцевого успіху в поверненні до продуктивної функціонуванню в сім’ї, на робочому місці і в суспільстві..
 2. Лікування повинно бути швидко доступним. Оскільки наркозалежні люди можуть сумніватися в тому, чи варто їм йти на лікування, дуже важливо скористатися доступними послугами в той момент, коли люди готові до лікування. Потенційні пацієнти можуть бути втрачені, якщо лікування не буде надано негайно або швидко не доступно. Як і у випадку з іншими хронічними захворюваннями, ніж раніше в процесі хвороби буде запропоновано лікування, тим вище ймовірність позитивних результатів.
 3. Ефективне лікування спрямоване на задоволення численних потреб людини, а не тільки його або її зловживання наркотиками. Щоб лікування було ефективним, воно повинно бути направлено на вирішення проблеми зловживання наркотиками і всіх супутніх медичних, психологічних, соціальних, професійних і юридичних проблем. Також важливо, щоб лікування відповідало віком, статтю, етнічної та культурної приналежності людини.
 4. Дуже важливо, щоб лікування тривало протягом достатнього періоду часу. Тривалість лікування залежить від типу і ступеня проблем і потреб пацієнта. Дослідження показують, що більшості залежних людей потрібно не менше 3 місяців лікування, щоб значно скоротити або припинити вживання наркотиків, і що найкращі результати досягаються при більш тривалому лікуванні. Реабілітація від наркотичної залежності – це тривалий процес, який часто вимагає декількох етапів лікування. Як і при інших хронічних захворюваннях, можливі рецидиви наркотичної залежності, які повинні сигналізувати про необхідність відновлення або коригування лікування. Оскільки люди часто передчасно залишають лікувальні установи, програми повинні включати стратегії по залученню і підтримці пацієнтів в процесі лікування.
 5. Поведінкова терапія – включаючи індивідуальне, сімейне або групове консультування – є найбільш часто використовується формою лікування наркотичної залежності. Поведінкові методи лікування розрізняються за своєю спрямованістю і можуть включати в себе мотивацію пацієнта до змін, створення стимулів для утримання, розвиток навичок протистояння вживання наркотиків, заміну дій, пов’язаних з вживанням наркотиків, конструктивними і корисними діями, поліпшення навичок вирішення проблем і сприяння поліпшенню міжособистісних відносин . Крім того, участь у груповій терапії та інших програмах підтримки однолітків під час і після лікування може допомогти зберегти звичку утримуватися від наркотиків.
 6. План лікування та обслуговування хворого повинен постійно оцінюватися і при необхідності модифікуватися, щоб він відповідав його мінливих потреб. У процесі лікування і реабілітації пацієнтові можуть знадобитися різні комбінації послуг та компонентів лікування. На додаток до консультування або психотерапії пацієнтові можуть знадобитися медикаменти, медичні послуги, сімейна терапія, навчання батьків, професійна реабілітація та / або соціальні і юридичні послуги. Для багатьох пацієнтів найкращі результати дає безперервний підхід до лікування, при цьому інтенсивність лікування змінюється в залежності від мінливих потреб людини.
 7. Багато наркозалежні люди страждають і іншими психічними розладами. Оскільки наркоманія і залежність – обидва ці захворювання є психічними розладами – часто поєднуються з іншими психічними захворюваннями, пацієнти з одним захворюванням повинні бути обстежені на наявність іншого (їх). А коли ці проблеми супроводжують один одного, лікування повинно бути спрямоване на вирішення обох (або всіх) проблем, включаючи використання лікарських препаратів у разі необхідності.
 8. Детоксикація з медичною допомогою – це тільки перший етап лікування залежності, і сама по собі вона мало що дає для зміни довгострокового зловживання наркотиками. Хоча детоксикація з медичною допомогою може безпечно впоратися з гострими фізичними симптомами абстиненції і для деяких може прокласти шлях до ефективного довгострокового лікування залежності, однією детоксикації рідко буває достатньо, щоб допомогти залежним людям досягти довгострокового утримання від вживання наркотиків. Таким чином, пацієнтів слід заохочувати до продовження лікування наркозалежності після детоксикації. Стратегії підвищення мотивації і стимулювання, розпочаті при первинному прийомі пацієнта, можуть поліпшити залученість в лікування.
 9. Лікування не обов’язково має бути добровільним, щоб бути ефективним. Санкції або заохочення з боку сім’ї, роботодавців і / або системи кримінального правосуддя можуть значно збільшити кількість бажаючих пройти лікування, утриматися в клініці і в кінцевому підсумку підвищити успішність заходів з лікування наркозалежності.
 10. Програми лікування повинні тестувати пацієнтів на наявність ВІЛ / СНІДу, гепатиту В і С, туберкульозу та інших інфекційних захворювань, а також надавати цільові консультації щодо зниження ризику, при необхідності направляючи пацієнтів на лікування. Як правило, лікування наркотичної залежності направлено на боротьбу з деякими видами поведінки, пов’язаними з наркотиками, які піддають людей ризику зараження інфекційними захворюваннями. Цільове консультування, спрямоване на зниження ризику інфекційних захворювань, може допомогти пацієнтам ще більше знизити або уникнути поведінки, пов’язаного з наркотиками, і інших видів поведінки, пов’язаних з високим рівнем ризику. Консультації також можуть допомогти тим, хто вже інфікований, впоратися з хворобою. Більш того, участь в лікуванні наркоманії може сприяти дотриманню інших медичних процедур. Лікувальні установи повинні також інформувати пацієнтів про те, що високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ) довела свою ефективність в боротьбі з ВІЛ, в тому числі серед осіб, що зловживають наркотиками, і допомогти їм підключитися до лікування ВІЛ в разі позитивного результату тесту.